Haber 29.05.2024 00:00:00 / Okunma Sayısı: 219

Protez saç uygulamasında merdiven altı uyarısı

– Protez saç uygulamasında merdiven altı girişimlere karşı uyaran Emir Ercan Hair Kurucusu Emir Ercan, “Protez saç, uzun yıllardır milyonlarca insan tarafından tercih edilen bir çözümdü

– Protez saç uygulamasında merdiven altı girişimlere karşı uyaran Emir Ercan Hair Kurucusu Emir Ercan, “Protez saç, uzun yıllardır milyonlarca insan tarafından tercih edilen bir çözümdür. Ancak, son yıllarda bu uygulamanın tabiri caizse merdiven altı girişimler tarafından bilinçsiz bir şekilde yapılması, hastaları tereddütte düşürüyor. Protez saçlarda hammaddenin kalitesiz olması, saça benzer sentetik plastik veya çeşitli hayvan kıllarının kullanılması ise uyumsuzlukla sonuçlanarak mental sağlığı olumsuz etkileyebilir” dedi.

Dünya genelinde birçok insan, yoğun saç dökülmesiyle mücadele ederken, teknolojiyle birlikte geliştirilen yöntemler sorunu ortadan kaldırıyor. Dünya genelinde birçok insan, yoğun saç dökülmesi ve kellik sorunuyla mücadele ederken, Gitnux’un yayımladığı veriler, bu problemin küresel boyuttaki haritasını ortaya koyuyor. Buna göre, erkeklerin yaklaşık yüzde 85’i elli yaşına kadar saçlarında önemli ölçüde seyrekleşme, kadınların da yüzde 40'ı aynı yaşa geldiğinde saç dökülmesi veya incelme yaşıyor. Bunun nedenleri arasında stres, kaygı gibi psikolojik etkenler yer alırken, asıl kaynağının genetik unsurlar olduğu görülüyor. Ancak, teknolojinin gelişmesiyle birlikte yapılan protez saç gibi medikal uygulamalar bu rahatsızlığın önüne geçilmesini sağlayarak kellik problemini ortadan kaldırabiliyor. Uluslararası çapta kabul gören sertifikaları ile İstanbul ve Kayseri’deki merkezlerinde saç protezi hizmeti veren Emir Ercan Hair Kurucusu Emir Ercan, vizyonlarını paylaşırken hastaları bilinçsiz gerçekleştirilen uygulamalar için uyardı.

“MERDİVEN ALTI GİRİŞİMLER HASTALARI TEREDDÜTTE DÜŞÜRÜYOR”

Protez saç uygulamasının uzun yıllardır tercih edildiğini söyleyen Emir Ercan, “Son yıllarda bu uygulamanın tabiri caizse merdiven altı girişimler tarafından bilinçsiz bir şekilde yapılması, hastaları tereddütte düşürüyor. Saç protezi, titizlikle uygulandığı sürece ve düzenli bakım yapıldığı takdirde, sağlık açısından risk taşımıyor. Biz de 2015’ten bu yana, Avrupa Birliği ve British Educational Affairs onaylı belgelerimizle sektörümüzde öncü olarak konumlanıyoruz. Bu belgelerle güvenilirliğimizi kanıtlıyor, sektördeki standartları yükseltiyoruz” dedi.

Protez saç işlemi doğru uzman ve merkez tarafından uygulandığında kişinin gerçek saçı gibi kullanılabildiğini söyleyen Ercan, “Protez saç, tıpkı doğal saç gibi olduğundan kişinin özgüvenini, iş ve sosyal hayatını olumlu etkileyerek motive ediyor. Protez saçlarda hammaddenin kalitesiz olması, saça benzer sentetik plastik veya çeşitli hayvan kıllarının kullanılması ise uyumsuzlukla sonuçlanarak mental sağlığı olumsuz etkileyebilir. Bu yüzden protez saç yaptıracakların ucuz veya çeşitli kampanyalarla piyasaya sürülen saç ünitelerinden kaçınmalarını öneriyorum” şeklinde konuştu.

“FRANCHİSE SİSTEMİYLE DAHA ÇOK KİŞİYE ULAŞMAK İSTİYORUZ”

Saç ekimi yaptıracakların doğru bilgiye erişmesi ve güvenilir kaynaklardan hizmet alması gerektiğini belirten Ercan Hair Kurucusu Emir Ercan, “Güvenilirlik ve kaliteyi öncelikli ilkelerimiz olarak kabul ediyoruz. Öte yandan, kuaför ve güzellik salonlarını teşvik etmek için sunduğumuz uzmanlık, kişisel gelişim, mesleki alanlardaki akademik formattaki eğitimler ve hizmetler ile sektördeki güvenilirliği ve kaliteyi temsil ediyoruz. Şu ana kadar binden fazla başarılı protez saç işlemi gerçekleştirdik. Bu alandaki uzmanlığımızı franchise sistemiyle farklı bölgelere taşıyıp daha çok kişiye sunmak istiyoruz. 100 ila 200 metrekare salon kurmak isteyen markalar ve sektörümüze yatırım yapmak isteyenler, özel hazırladığımız mağaza kurulumu dahil tüm servislerimizden faydalanabiliyor. Alt bayilik sistemimizde ise eğitim ve medya desteği ile iş ortaklarımızın bölgelerinde ön planda olmalarında katkıda bulunuyoruz. Amacımız işleyişimizi ve hizmet kalitemizi 2 türlü bayilik sistemimizle dünyanın her yerindeki insanlara sunmak” diyerek sözlerine şöyle sonlandırdı:

“Yakın gelecekte Almanya, Fransa, Belçika, Hollanda gibi Avrupa ülkelerinin yanı sıra ABD, Kuveyt, Katar’da da şube açmayı planlıyoruz. Üstelik yalnızca saç protezi değil, bu kapsamda ürettiğimiz ürünlerimizi de merkezlerimize taşımak istiyoruz. Kozmetik ürünlerimiz, sadece protez saç kullananlar için özel formüle edilmiş olup ilk kullanımda etkili sonuçlara ulaşılmasını sağlıyor. Geniş hizmet yelpazemizle birlikte sektörümüzde zirveye ulaşmak için çalışmaya devam edeceğiz.”

0 Yorum Yapılmış